"İstanbul Üniversitesi 1453 Ödülleri” Sahiplerini Bulduİstanbul Üniversitesi Öğrenci Konseyi’nin bu yıl 3. kez düzenlediği “İstanbul Üniversitesi 1453 Ödülleri”, 16 Nisan 2019 tarihinde İÜ Fen Fakültesi Ord. Prof. Dr. Cemil Bilsel Konferans Salonu’nda sahiplerini buldu.
Törende, sanat dünyasından medyaya, spordan film sektörüne 28 dalda ödül verildi. 1453 Özel Ödülleri ise, 19 daldan kişi ve kuruluşlara dağıtıldı.
İstanbul Üniversitesi Müzik Kulübü’nün verdiği konserle başlayan ödül töreninin açılış konuşmaları İÜ Öğrenci Konseyi Başkan Vekili Hasan Tarık Yumuşak ve İÜ Öğrenci Konseyi Başkan Vekili Yardımcısı Emir Alp Turgut tarafından yapıldı.
“Üniversitemiz Bilime Verdiği Önem Kadar Sanata ve Bu Tür Faaliyetlere de Önem Vermektedir”

İÜ Öğrenci Konseyi Başkan Vekili Yardımcısı Emir Alp Turgut konuşmasında, “İlk yıldan beri aynı heyecan ve aynı özveri ile düzenlemekte olduğumuz programımıza teşrif ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. İstanbul Üniversitesi Öğrenci Konseyi olarak 3 yıldır üniversitemizin tarihine, kitlesine, büyüklüğüne yakışır bir şekilde böyle bir program düzenlemeye çalışıyoruz. İnanıyoruz ki üniversitemiz bilime verdiği önem kadar sanata ve bu tür faaliyetlere de önem vermektedir. Burada çok güzel bir ambiyans var. Temennimiz, biz mezun olduktan sonra da yerimize gelecek arkadaşların bu ambiyansı yakalayıp İstanbul Üniversitesi’ne yakışır bir şekilde devam ettirmesi” ifadelerine yer verdi.
“Hem İş Birliği Hem de Koordinasyon ile 3. Senemizde Böyle Görkemli Bir Gece Düzenliyoruz”

İÜ Öğrenci Konseyi Başkan Vekili Hasan Tarık Yumuşak, “Bu proje 3 sene önce uygulanmaya başladı fakat bizim hayalimiz 5-6 sene öncesine dayanıyor. Hem iş birliği hem de koordinasyon ile 3. senemizde böyle görkemli bir gece düzenliyoruz. İstanbul Üniversitesi bizim için çok değerli. Sosyal ve kültürel faaliyetlerin üniversitemizde yoğunlaşması bizleri çok mutlu ediyor ve bizim de bu işte katkımızın olması ayrıca gurur verici” şeklinde konuştu. 
Konuşmaların ardından ödüllerin dağıtıldığı törende sahneye çıkan sanatçılar söyledikleri şarkılar ile katılımcılara eğlenceli anlar yaşattı.

Törende, “Yılın Haber Sitesi” ödülü www.trthaber.com'a, “Yılın Haber Programı” ödülü de TRT Haber'de yayınlanan Fuat Kozluklu ile Gece Bakışı'na verilirken “Yılın En İyi Kadın Ses Sanatçısı” ödülü Hande Ünsal’a, “Yılın En İyi Erkek Ses Sanatçısı” ödülü İdo Tatlıses’e, “Yılın En İyi Rap Sanatçısı” ödülü Tankurt Manas’a, “Yılın Erkek Oyuncusu” ödülü Timuçin Esen’e, “Yılın Kadın Oyuncusu” ödülü Ayça Ayşin Turan’a, “Yılın Yönetmeni” ödülü Can Ulkay’a, “Yılın Dizisi” ödülü Hakan Muhafız’a, “Yılın Haber Ajansı” ödülü Anadolu Ajansı (AA)’na, “Yılın Filmi” ödülü Müslüm’e, “Yılın Klibi” ödülü Günay Yıldırım - Seni Böyle Sevmediler’e, “Yılın Radyosu” ödülü KRAL FM’e, “Yılın Radyo Programı” ödülü Afrikalı Ali (KRAL FM)’e, “Yılın Şovmeni” ödülü Hopdedik Ayhan (Radyo Turkuvaz)’a, “Yılın Sosyal Medya Fenomeni” ödülü Halil Söyletmez’e, “Yılın Magazin Programı” ödülü Müge ve Gülşen’le 2. Sayfa – Müge Dağıstanlı ve Gülşen Yüksel’e, “Yılın TV Kanalı” ödülü CNN TÜRK’e, “Yılın Eğlence Programı” ödülü Güldür Güldür Show’a, “Yılın Hakemi” ödülü Cüneyt Çakır’a, “Yılın Müzik Efsanesi” ödülü Murat Kekilli’ye, “Yılın Sporcusu” ödülü Yasemin Adar’a, “Yılın Teknik Direktörü” ödülü Abdullah Avcı’ya, “Yılın Spor Kulübü” ödülü Galatasaray Spor Kulübü’ne, “Yılın Spor Yöneticisi” ödülü Abdurrahim Albayrak’a, “Yılın Muhabiri” ödülü Özge Mayetin (Kanal D)’e, “Yılın Yazarı” ödülü Nevzat Tarhan’a, “Yılın Yerel Yönetim Projesi” ödülü Esenler Belediyesi – Kültür Kart Alışveriş Portalı’na, “Yılın İş İnsanı” ödülü Çekdar Kızmaz (Plus Scorpion)’a, “Yılın TV Yapımcısı” ödülü Acun Ilıcalı (Acun Medya)’ya, “Yılın TV Yorumcusu” ödülü Semih Öztürk ve Murat Özarı (Survivor Ekstra)’ya, “İstanbul Üniversitesi Öğrenci Konseyi Özel” ödülü Mustafa Ceceli’ye, “Yılın Çıkış Yapan Ses Sanatçısı” ödülü Tuğçe Kandemir’e, “Yılın Arabesk Fantezi Müzik Sanatçısı” ödülü Sinan Özen’e, “Yılın Sosyal Medya Stratejisti” ödülü Doç. Dr. Ali Murat Kırık’a, “Yılın Söz Yazarı” ödülü Emir’e, “Yılın TV Yönetmeni” ödülü Abdullah Çebi’ye, “Yılın Tematik Radyosu” ödülü CRI TURK FM’e, “Yılın Akademik Dergisi” ödülü Strategic Public Management Journal (Editör: Prof. Dr. Yüksel Demirkaya)’ya ve “Yılın Reklam Ajansı” ödülü CVP Production (Burak Önsoy)’a verildi.